Logotyp Enteo
zmiana5
01

PLATFORMA – PaaS

Platform as a Service (PaaS) to usługa polegająca na udostępnieniu przez dostawcę gotowego środowiska pracy – systemu operacyjnego przygotowanego zgodnie z potrzebami klienta. Według naszego doświadczenia, model PaaS jest najatrakcyjniejszy biznesowo dla klientów nieposiadających działu IT lub z zespołami skupionymi na aplikacjach merytorycznych. Użytkownicy nie potrzebują przygotowywać i konfigurować środowiska pracy. Mogą skupić się na kluczowym, z ich perspektywy, aspekcie – oprogramowaniu.

W ramach usługi przeprowadzamy z klientem pełen wywiad, na podstawie którego nasi inżynierowie przygotowują odpowiednie rekomendacje dot. preferowanego kształtu środowiska. Po akceptacji propozycji, wszystkie systemy są przygotowywane i udostępniane. Ze strony klienta nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza oraz posiadanie zespołu wykwalifikowanych specjalistów IT.

Koszty utrzymania takiej infrastruktury dotyczą jedynie zakupienia odpowiedniej liczby instancji systemów operacyjnych o konkretnych parametrach RAM i powierzchni dyskowej oraz utrzymania wybranych usług. Późniejsze zarządzanie systemami jest realizowane przez nasz zespół, który troszczy się o jego aktualność, stabilność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Nasza firma dostarcza wydajne, bezpieczne i skalowalne moce obliczeniowe oraz uruchamiamy i utrzymujemy systemy operacyjne. Po stronie klienta pozostaje zarządzanie aplikacjami biznesowymi.

KONTAKT

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Cloudpoint

ul. Toruńska 155/328
85-950 Bydgoszcz

Formularz kontaktowy