Logotyp Enteo
zmiana5
01

INFRASTRUKTURA – IaaS

Infrastruktura jako usługa (IaaS) polega na udostępnieniu zasobów naszego centrum danych do dowolnego użycia. Można ją szybko skalować w górę i w dół w zależności od zapotrzebowania, a płatność odbywa się zgodnie z rzeczywistym użyciem.

Rozwiązanie IaaS pomaga uniknąć wydatków i pracy związanych z zakupem własnych serwerów fizycznych, infrastruktury centrum danych oraz zarządzaniem nimi. Każdy zasób jest oferowany jako oddzielny składnik usługi, który możesz wynająć na dowolny czas, zgodnie z Twoimi potrzebami.

Dostarczamy wydajne, bezpieczne i skalowalne moce obliczeniowe. Natomiast systemy operacyjne, aplikacji i zarządzanie nimi pozostają w rękach klienta.

Nasza usługa dostępna jest w dwóch modelach.

Model Rezerwacji

Wszystkie wykorzystane przez klienta zasoby są dla niego od początku w 100% zarezerwowane. Oznacza to, że systemy i aplikacje Klienta zawsze dostaną tyle zasobów, ile potrzebują. Model rezerwacji jest najbardziej zbliżony do budowy własnej infrastruktury fizycznej, dedykowanej tylko do swoich systemów i aplikacji.

Model Elastyczny

Zarezerwowane przez klienta zasoby są współdzielone z innymi systemami w naszym centrum danych. Pozwala to osiągnąć większą efektywność zarządzania środowiskiem, natomiast klientom umożliwia znaczące obniżenie kosztów. W większości przypadków model elastyczny jest najbardziej optymalny.

 

Zarówno model rezerwacji jak i elastyczny mogą być zrealizowane w oparciu o infrastrukturę pozwalającą na uruchomienie dowolnej ilości systemów MS Windows bez dodatkowych kosztów. Licencjonowanie oprogramowania może też odbywać się oddzielnie na każdej instancji.

Zarządzanie zasobami odbywa się z poziomu dedykowanego do tego celu portalu webowego. Umożliwia on dodawanie i konfigurację systemów operacyjnych oraz ich monitoring.

 

KONTAKT

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Cloudpoint

ul. Toruńska 155/328
85-950 Bydgoszcz

Formularz kontaktowy