Logotyp Enteo
zmiana5
01

DOSTĘPNOŚĆ – DRaaS

Coraz większe uzależnienie firm od systemów informatycznych powoduje, że nawet krótkotrwały brak dostępności do systemów przekłada się na realnie policzalne straty. Budowa w pełni wysoko dostępnych rozwiązań, pozwalających uchronić się przed skutkami zdarzeń katastroficznych, jest niezwykle trudna i kosztowna. Wychodząc naprzeciw trudnościom jakie firmy posiadają w tym obszarze przygotowaliśmy usługę Disaster Recovery.

Usługa Disaster Recovery  umożliwia Klientom replikacji ich środowisk Vmware lub Hyper-V do naszego centrum danych. Maszyny zreplikowane zgodnie z ustalonym harmonogramem mogą być następnie w całości lub częściowo uruchomione w ramach naszej infrastruktury. Z poziomu dedykowanego portalu Klientma możliwość uruchomienia pojedynczej lub wielu maszyn. W przypadku częściowego uruchomienia zasobów w chmurze, dostęp do nich z firmy jest możliwy bez żadnych zmian.

W sytuacji zdarzenia katastroficznego np. pożaru serwerowni, po uruchomieniu wszystkich maszyn oraz wykonaniu procedury Disaster Recovery, wszystkie systemy zostaną uruchomione w ramach naszego centrum danych i staną się ponownie dostępne.

Aby uruchomić naszą usługę, nie ma potrzeby budować skomplikowanej infrastruktury. Wystarczy, że nasi Klienci korzystają z technologii wirtualizacji Vmware lub systemu kopii zapasowych Veeam. Wszystko realizowane jest przez naszych specjalistów, a koszty rozliczane są od chronionego systemu. Istnieje możliwość łączenia usług BaaS i DRaaS włącznie z pełnym zakupem wszystkich licencji w modelu usługowym.

KONTAKT

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Cloudpoint

ul. Toruńska 155/328
85-950 Bydgoszcz

Formularz kontaktowy