Logotyp Enteo
zmiana5
01

BACKUP – BaaS

Jednym z kluczowych elementów zabezpieczania systemów informatycznych jest wykonywanie ich regularnych kopii zapasowych. Odpowiednie przygotowanie I późniejsze utrzymanie systemu backupu jest dużym wyzwaniem. Dlatego postanowiliśmy pomóc naszym klientom na podstawie zdobytej wiedzy i doświadczenia oferując usługę Backup-BaaS w chmurze.

Nawet jeśli posiadamy już odpowiedni system, chcąc spełnić rygorystyczne standardy bezpieczeństwa np. normy ISO 27001 czy wymagania PCI DSS, konieczne jest zaimplementowanie metody 3-2-1. Wedle tej metody, aby system kopii zapasowych był wiarygodny, powinniśmy mieć minimum trzy niezależne kopie naszych danych: w dwóch miejscach lokalnie oraz w jednym miejscu znajdującym się poza naszą lokalizacją. Dlatego przygotowaliśmy usługę Backup as a Service. Realizowana jest ona w oparciu o oprogramowanie lidera tej dziedziny – firmę Veeam, dostosowane specjalnie, aby umożliwić klientom zbudowania jak najbardziej wiarygodnych systemów kopii zapasowych.

Usługa Backup – BaaS w chmurze występuje w kilku wariantach, w zależności, gdzie umiejscowione są produkcyjne systemy klienta.

Klienci wykorzystujący naszą chmurę w ramach usług IaaS lub PaaS

Cała nasza infrastruktura w ramach pakietu poddawana jest regularnym kopiom zapasowym. Wykonujemy je raz dziennie z wykorzystaniem taśm magnetycznych. Dla klientów, którzy potrzebują większej elastyczności, oferujemy dodatkowe rozwiązania:

  • indywidualny harmonogram kopii zapasowych np. co 3-4 godziny,
  • możliwość samodzielnego zarządzania zadaniami kopii zapasowych oraz odzyskiwania w oparciu o dedykowany portal webowy,
  • możliwość replikacji kopii zapasowych do zewnętrznej lokalizacji, poza nasze Datacenter – realizacja metody 3-2-1.

W ramach usługi Backup-BaaS w chmurze korzystamy z oprogramowania Veeam. Oferta obejmuje wszystkie wspomniane funkcjonalności oraz jest w pełni zintegrowana z nasza chmurą.

Aby umożliwić realizację przechowywania kopii zapasowych w odseparowanej geograficznie lokalizacji, zintegrowaliśmy naszą usługę z chmurą Azure. W cenie powierzchni dyskowej umożliwiamy przechowywanie dodatkowej kopii zapasowej w wybranym centrum danych Microsoft Azure.

Klienci posiadający własną infrastrukturę informatyczną

Firmy posiadające już infrastrukturę informatyczną i wykorzystujące system kopii zapasowych Veeam mogą skorzystać z przygotowanej przez nas infrastruktury Veeam Cloud Connect. W ramach usługi udostępniamy możliwość prostego, zintegrowanego z systemem Veeam i w pełni bezpiecznego przesyłania  kopii zapasowych wykonanych lokalnie do naszego centrum danych. Tak umieszczone kopie mogą być w każdej chwili wykorzystane bezpośrednio z poziomu konsoli systemu lub też zaimportowane do nowej instalacji np. w sytuacji, gdy utracimy kopie lokalne.

Usługa Backup-BaaS w chmurze jest najczęściej wybierana przez Klientów posiadających własną infrastrukturę do:

  • archiwizacji kopii i przechowywania ich przez długi okres,
  • wypełnienia wymogów metody 3-2-1 np. w celu realizacji zgodności z normami bezpieczeństwa danych.

 

KONTAKT

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Cloudpoint

ul. Toruńska 155/328
85-950 Bydgoszcz

Formularz kontaktowy